AKSM, z. s. - na úvodní stránku


Setkání mládeže s papežem Benediktem XVI.

Benedikt XVI.

Naše střešní občanské sdružení se ve spolupráci se Sekcí pro mládež České biskupské konference a všemi svými členskými sdruženími podílelo na organizaci setkání mládeže s papežem Benediktem XVI. 28. září ve Staré Boleslavi. Toto setkání se uskutečnilo na přání samotného papeže a zúčastnilo se je přibližně 15 tisíc mladých lidí, kteří měli vyhrazené přední sektory.

AKSM připravovala program pro mládež ve Staré Boleslavi v předvečer návštěvy Svatého otce na podiu na takzvaném Mariánském náměstí a takzvaný předprogram před mší v pondělí 28. září.

Přípravný organizační tým přijel na místo setkání už v pátek 25. září. Ubytování a pracovní prostory byly zajištěny ve Staré Boleslavi v základní škole a v tělocvičnách, které spravuje. Pěvecká a hudební tělesa mládeže s Ostravy a Brna, která vytvořila jeden sbor, přijela do Staré Boleslavi v pátek večer a v sobotu dopoledne. Celý víkend zde probíhal společný nácvik. Mladí muzikanti a zpěváci pak doprovázeli hudbou a zpěvem program v neděli večer i před papežkou mší a v jejím průběhu a přispěli velkou měrou k pěkné atmosféře, která se tam utvořila a která doslova nadchla i samotného Svatého otce.

AKSM má z předchozích let zkušenosti s organizováním velkých setkání mládeže, proto měli mladí lidé na starost i pořadatelskou službu během celého setkání. Někteří mladí muži pomáhali i při stavbě a konečných úpravách podia.

V průběhu nedělního večerního programu ve Staré Boleslavi i po ránu 28. září ve stanovém městečku byl pro všechny připraven ve velkokapacitní nádrži teplý čaj (vodu zdarma poskytla pekárna v Brandýse nad Labem a dovoz zdarma zajistil jeden místních občanů).

V pondělí 28. září probíhal na hlavním podiu takzvaný předprogram pro mládež s živými obrazy ze života svatého Václava. N: fotoknihy prezentující práci s mládeží a pro mládež v rámci katolické církve v ČR a symbolický šek ve výši 289 922 Kč na podporu mládeže v Africe.

Setkání s Benediktem XVI.